زمین فوتبال شهدای تربرلابیشه از چند روز قبل مهیای یک بازی خاطره انگیر و متفاوت تر از جمعه های قبل، نوید یک بازی خوب را می داد.

گزارش:علی مختاری|

مسابقات فوتبال منطقه داریون یادواره شهدا با میزبانی روستای تربرلابیشه و با بازی بین پیشکسوتان تربرلابیشه(میزبان) و منتخب پیشکسوتان منطقه داریون آغاز شد.
به گزارش داریون نما در این بازی که راس ساعت 16 و در یک هوای بسیار سرد زمستانی انجام شد،منتخب پیشکسوتان منطقه داریون با نتیجه پر گل 7بریک تیم منتخب پیشکسوتان لابیشه را شکست داد.
محمدرضا کشاورز 4گل ،اصغر اکبری 2 گل و صمد جوکارنیز یک گل به برای تیم میهمان به ثمر رساندند ضمن اینکه تنها گل تیم لابیشه نیز توسط قاسم ارجی وارد دروازه داریون شد.
قضاوت این دیدار بعهده قنبری داور بین المللی کشورمان به کمک آقایان علی کشاورز (کوشک مولا )و مهدی برنجی (از دودج) بود.
حدود دو هزار نفر تماشاگر از این دیدار دیدن کردند.
اسامی تیم منتخب پیشکسوتان منطقه داریون:علی مختاری (کاپیتان )کمال زارعی ،اصغراکبری ،مجید زراعی ،روشن قنبری ،داریوش بذرافکن،محمد لطفی ،عظیم پیرزاده،مختار عبدالهی، صمد جوکار،خدارحم باصری،اردوان بذرافکن،حسن جوکار،خداکرم جوکار ، وجی الله جوکارمربی تیم:علی بذرافکن.

اسامی تیم منتخب پیشکسوتان تربرلابیشه:صابر بذرافشان،دانیال ارجی ،دادالله جشمیدی ،سردار بذرافکن،هوشنگ بذرافکن،وفادار جشمیدی ،شیرافکن طلایی ،صدرالله اوجی ،محرم ارجی ،فرشاد ارجی ،عیسی بذرافکن،قاسم ارجی ،یزدان جمشیدی ،مهیار جمشیدی ،جعفر ارجی ،مصیب جمشیدی ،رجب زارع الله یار ارجی،خشنود جمشیدی (مربی)
*شایان ذکر است که مراسم افتتاحیه قبل از این دیدار انجام شد که مشروح گزارش آن در ادامه می آید:

افتتاحیه مسابقات فوتبال داریون

افتتاحیه مسابقات فوتبال داریون

*جمعه ساعت 14ونیم ،هوای سرد زمستانی اما مردمی خونگرم .
*زمین فوتبال شهدای تربرلابیشه از چند روز قبل مهیای یک بازی خاطره انگیر و متفاوت تر از جمعه های قبل نوید یک بازی خوب را می داد.
*چهار سوی این زمین پرچم مقدس جمهوری اسلامی به اهتزاز درآمده بود.
*تورهای سفید و شیک ، تیرهای دروازه سفید رنگ و زمین تسطیح شده که نشان می داد روی آنها خیلی کار شده است .
*ضلع غربی زمین فوتبال بنری مزین به عکس شهدای منطقه داریون خود نمایی می کرد و ما را به یاد جانفشانی و دلاوری های آن ابر مردان بیادماندنی می انداخت .
*مردم از همه اقشار دسته دسته خود را مهیای جشن افتتاحیه و همچنین گرادمیداشت ایام دهه فجر انقلاب اسلامی می کردند.
*در گوشه شمالی زمین ورزشی حضورپر رنگ خانم های ورزشدوست تربری  درست به فاصله یک متری زمین حکایت از این داشت که ورزش حد و مرز رو نمی شناسد.
*همه چیز مهیای برگزاری مراسم بود اما وزش باد سرد تا حدودی شرایط را سخت کرده بود اما این سوز هم خللی در عزم و اراده پولادین زحمتکشان این خطه ایجاد نکرد.
*کم کم اطراف زمین شلو غ و شلوغ تر می شد چرا که تاکنون چنین بازی هایی  در این روستای مهمان نواز و دوست داشتنی برگزار نشده بود.
*تیم ها در کنار زمین ایستاده و خود را آماده مراسم رژه  می کردند.
*حجت الاسلام عزیزی امام جمعه داریون نیز در این مراسم حضور داشت.
*همه جا سکوت حکمفرما می شود چرا که صدای قرای قرآن موجب می شود همه گوش جان به آیات روحبخش قرآنی بسپارند.
*بعد از تلاوت قرآن مجید ،بهرام کرمدار یکی از مسوولان هیات فوتبال استان فارس که الحق زحمات زیادی برای انجام مراسم افتتاحیه و همچین برگزاری بازیها کشیده است ضمن خوشا مدگویی به امام جمعه شهر داریون ،فرماندهی پاسگاه انتظامی روستای دودج و  مسوولین محلی چند نکته در خصوص امکانات ورزشی این منطقه و تشویق جوانا ن به ورزش بیان کرد.
*علی بذرافکن مسوول هیات ورزش و جوانان شهر داریون نیز پیرامون ارزش و جایگاه ورزش منطقه سخن گفت و سپس دهیار تربر لابیشه نیز به نوبه خود سخنانی را در مورد دهه مبارک فجر و خوشامدگویی به مهمانان بیان داشت.
*پخش سرود جمهوری اسلامی ایران شور و هیجان وصف ناشدنی را در بین حضار بوجود آورد و این مهم موجب شد تا بار دیگر در مقابل شهدای گرانقدر ایران اسلامی با امام خود و رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت ایت الله خامنه ایی تجدید میثاق کنند.
*امام جمعه ورزشدوست شهر داریون همراه با فرماندهی انتظامی روستای دودج و محمد زارعی مسول نمایندگی آموزش و پرورش شهر داریون رحمان جوکار شهردار جدید کامفیروز به همراه تنی چند از مسوولین محلی با اهدای شاخه های گل به شهدای گرانقدر منطقه داریون و فرستادن فاتحه و سردادن صلوات رشادتها و دلاوریهای آنان را ستودند.
*مراسم رژه ی تیمها آغاز و دسته دسته از زیر طاق قرانی که به همین مناسبت تدارک دیده شده بود عبور کردند ضمن اینکه هر تیم با پلاکارد مختص آن روستا از سایر تیم ها مشخص بودند.
*دو تیم پیشکسوت تربرلابیشه با لباس یکدست قرمز و منتخب پیشکسوتان منطقه داریون با بازیکنانی از شهر داریون،دودج ،کوشک مولا،تربرجعفری و دیندارلو با لباس یکدست سفید رنگ خود را آماده بازی افتتاحیه می کردند.
*در گوش ای دیگر داور بین المللی کشورمان -قنبری- به اتفاق مهدی برنجی دودجی و علی کشاورز کوشک مولایی خود را برای قضاوت این بازی آماده می کردند.
این بازی با نتیجه 7بریک به نفع منتخب منطقه داریون به پایان رسید اما چیزی از ارزش و منزلت بازیکنان پا به سن گذاشته تیم میزبان کم نکرد و این موجب شد تا بعد از چندین سال باز خودشان را در حال و هوای ورزش ببینند.
در پایان جا دارد از امام جمعه  منطقه داریون،فرماندهی پاسگاه انتظامی دودج ،بهرام کرمدار، کمال زارعی ،علی بذرافکن،خشنود جمشیدی ،شهردار شهر داریون ،شواری داریون،شواری روستای تربرلابیشه و جعفری ،دهیاراین روستاها و سایر کسانی که به نحوی در هر چه بهتر برگزار کردن این مراسم همکاری و تلاش کردند سپاسگزاری کرده و برایشان آرزوی موفقیت کنیم.