خوشبختانه خبر دار شدیم که معاون رییس جمهور لوح تقدیر و تندیس جشنواره مدیریت شهری را به مهندس زارع شهردار داریون  که ظاهرا جوان ترین شهردار کشور هم هست اختصاص داده است. این تقدیر اما به بهانه دومین نمایشگاه جامع مدیریت شهری که در مصلای بزرگ تهران برگزار شد انجام شده است. آنگونه که عنوان […]

خوشبختانه خبر دار شدیم که معاون رییس جمهور لوح تقدیر و تندیس جشنواره مدیریت شهری را به مهندس زارع شهردار داریون  که ظاهرا جوان ترین شهردار کشور هم هست اختصاص داده است.

این تقدیر اما به بهانه دومین نمایشگاه جامع مدیریت شهری که در مصلای بزرگ تهران برگزار شد انجام شده است.

آنگونه که عنوان شده سه لوح تقدیر و تندیس:” به دلیل ارایه عملکرد مطلوب و ایده های برتر در حوزه های شهرداری الکترونیک، حمل و نقل شهری و ایده های نو و برتر از جمله سند چشم انداز 20 ساله شهر و تدوین برنامه ریزی استراتژیک 5 ساله” به شهردار داریون اهدا شده است.

باز هم صمیمانه کسب این عنوان را به شهردار و شهرداری داریون تبریک می گوییم. اما اصل سخن ما درباره نحوه پوشش این خبر است که در  چند پرسش از آقای زارع مطرح می کنیم.

 و اما سوالات ما :با توجه به کمبود بودجه ای که همواره در شهرداری داریون وجود داشته آیا صرف هزینه تبلیغاتی هنگفت برای رپرتاژ آگهی کردن این خبر در روزنامه ها برای شهرداری داریون توجیه اقتصادی دارد؟

ما اصلا نمی گوییم چنین اخباری که نام داریون را مطرح می کند در رسانه ها بیان نشود اما سخن ما این است که چرا باید برای این اتفاق مبلغی نزدیک به 7 میلیون ریال هزینه شود؟

حقیقتش چند باراین رپرتاژ آگهی  راخواندیم اما در آن یک نکته به شدت خونمایی می کردوآن هم تنها معرفی شهردار داریون به عنوان جوان ترین شهردار کشور که سه لوح تقدیر دریافت کرده  بود و نه چیز دیگری.

به بیانی دیگر با صرف هزینه ای نزدیک به 7 میلیون ریال  بیشتر شهردار داریون تبلیغ شده نه شهر و شهرداری داریون!

نکته جالب آنکه شهرداری شیراز با آن وسعت و بزرگی که آنها هم در همین نمایشگاه لوح تقدیر و تندیس دریافت کرده اند تنها به ذکر یک خبر 15 سطری بسنده کرده و هیچ هزینه ای برای این کار انجام نداده اند.

نمی دانیم آقای ناصر شرفی رییس شورای اسلامی شهر داریون هم از صرف چنین هزینه هایی خبر دارد؟

جناب آقای زارع شهردار محترم داریون! باور بفرمایید خبر موفقیت و دریافت لوح تقدیر شما تنها برای مردم داریون جذابیت دارد که آن را هم می توانستید در همین نشریه عصر ظهور داریون که مربوط به خودتان هست و با توجه به تعداد صفحه هایش هزینه بسیار کمتری هم روی دست شهرداری می گذاشت درج کنید. هم مردم داریون متوجه موفقیت شما می شدند هم هزینه کمتری صرف این کار می شد. وگرنه رپرتاژ آگهی این خبر در روزنامه های کثیرالانتشار و مثلا برای مردم سروستان یا مرودشت یا آباده  یا شیرازچه جذابیتی دارد؟!

بی صبرانه منتظریم تا آقای شهردار ويا رییس شورای اسلامی شهر داریون در این باره توضیح دهند.

یادمان نرود که سرما در راه است و هنوز برخی از مردم بی بضاعت داریون حتی توان پرداخت 50 هزار تومان حق انشعاب گاز کشی به شهرداری را ندارند و مجبورند زمستان امسال را هم با بخاری های قدیمی نفتی سپری کنند.

نکته اول: فرق خبر و رپرتاژ آگهی: مطبوعات و رسانه ها یک وظیفه خبری دارند. به عنوان مثال رسانه ها و مطبوعات وظیفه دارند موفقیت اخیر شهرداری داریون را انعکاس دهند اما در یک خبر کوتاه و خلاصه که البته از این بابت هزینه ای هم دریافت نمی کنند. اما وقتی کسی بخواهد اخبارش ویژه تر و مشروح تر با عکس و… منعکس شود هزینه آن را پرداخت می کند که به آن رپرتاژ آگهی می گویند شبیه همین کاری که شهرداری داریون انجام داده است.

نکته دوم:سه لوح تقدیر و تندیس تنها شامل شهرداری داریون نشده و علاوه بر داریون به شهرداری های چند شهر دیگر ایران نیز به شرح زیرتعلق گرفته است:

شهرداري هاي برتر در زمينه شهرداري الكترونيك: نمين،داريون،چهاردانگه،بهارستان،بيجار،سروستان شانديز،مباركه،بناب،بروجرد،يزد،شيراز،بوشهر.

شهرداري هاي برتر در زمينه حمل و نقل شهري: داريون،كركوند،مهاجران،بيجار، بروجن،محمدشهر،گرمسار،سقز،خوي،بجنورد،شيراز،مشهد،معاونت حمل و نقل و ترافيك  شهرداري تهران.

شهرداري هاي برتر در زمينه ايده هاي نو و طرح هاي برتر:سربيشه،داريون،ني ريز،بهارستان،نطنز،زيباشهر،فراشبند،داراب.

براي ديدن مشروح خبر دريافت لوح تقدير شهرداري هاي مختلف كشور بر روي آدرس سايت سازمان شهرداري ها و دهياري هاي وزارت كشور:  http://www.imo.org.ir/portal/Home/ كنيد.

نكته سوم: در ادامه رپرتاژ آگهي شهردار داريون و همچنين خبر كوتاه شهرداري شيراز آورده مي شود.

تيتر رپرتاژ آگهي شهرداري داريون در صفحه اول يكي از روزنامه ها

****

رپرتاژ آگهي شهردار داريون در يكي از روزنامه هاي استان

****

خبر 15 سطري شهرداري شيراز

********************************

توجه: آن دسته از بینندگان سایت “داریون نما” که می خواهند در قسمت نظرات-پایان مطلب- نظرات و حرفهای خود را برای ما ارسال کنند اما آدرس “ایمیل” ندارند می توانند در قسمت آدرس ایمیل از این آدرس استفاده کنند: daryonnama@yahoo.com